A CBD olaj adagolása a kutatások alapján

CBD olaj adagolása

Minden emberi szervezet egyedi, ezáltal eltérő dózis szükséges a megfelelő hatás eléréséhez. A CBD olaj adagolása tulajdonképpen kulcskérdés, bár még nem készült hivatalos adagolási javaslat. Klinikai alkalmazások kapcsán elmondható, hogy a CBD általi kezelés biztonságos. Egy tanulmány szerint 20 és 1500mg/nap között váltakoznak a használt dózisok.

Az egyéni adagolás meghatározásához 4 fő szempontot érdemes figyelembe venni; személyes biokémia, az állapot, amit kezelni szeretne, testsúly, az adott CBD készítmény koncentrációja és hasznosulása. Kizárólag tapasztalatokra alapuló adagolási útmutató van, mivel minden ember egyedi és minden betegség más.

Általában a legtöbb embernek a napi kétszeri csepegtetés bizonyult hatásosnak. Ajánlott reggel és este, zsírosabb ételek fogyasztása után alkalmazni. Visszajelzésekre és kutatásokra támaszkodva, a CBD olaj adagolása alapjául a következők vehetőek: általános állapot 2-25 mg; krónikus fájdalomra, gyulladásra 15-50 mg; súlyosabb esetekben 30-100 mg naponta.