Triciklik a könnyű tanuláshoz

triciklik

A tricikli kormányzása sok dolgot tanít a gyerkőcöknek. Megtanítja például mindkét oldalra való irányítást és azt is, hogy egy adott irány megválasztása eltérő eredményeket hoz. A triciklik által megértik azt a gondolatot is, hogy a testüknek vannak oldalai (bal, jobb, elöl, hátul) és segíti az agyukat ezek megkülönböztetésében, például a jobb és a bal kéz között.

A kisgyermekek valószínűleg még nem tudnak azonnal jobbra vagy balra kormányozni, ha ezeket az irányokat mi, szülők, nem mutatjuk meg nekik, de az agyuk a triciklik pedálozása közben nagyon sokat tanul. A triciklizés a motoros készségek fejlesztését is segíti, amelyek szinte minden tevékenységünkhöz szükségesek. A motoros készségek a test nagy izomcsoportjait jelentik, amelyek lehetővé teszik a futást, a sétát, az egyensúlyt, a koordinációt és még sok mást, amire mindenkinek szüksége van.

A csemeték ezeket a készségeket a korai gyermekkorban fejlesztik, és idővel érnek be igazán. Tehát mindenképpen érdemes tricikliket vásárolni.